V Makově mají první čapí vajíčko

Největším lákadlem Záchranné stanice živočichů Makov je již řadu let hnízdění handicapovaných čápů bílých. Jde o jediný online přenos hnízdění handicapovaných čápů v Čechách i v Evropě.

Jak to vypadá s hnízděním čápů v letošním roce?

V listopadu loňského roku uhynula samice čápa. Podařilo se  sice sehnat jinou samici ze Záchranné stanice Pasíčka, ale samec s ní nekomunikoval, spíše ji zaháněl. Sestavit totiž chovný pár, který bude odchovávat mláďata, je u čápů v zajetí velmi obtížné. Proto si v Makově ještě zapůjčili tříletou čápici ze Záchranné stanice v Jaroměři a pustili ji do stanice, ovšem se stejným výsledkem.

Posledním pokusem bylo přivézt dospělou čápici ze Záchranné stanice v Kašperských horách od kolegy Ivana Lukeše. Jde o samici, která již v zajetí snášela, ale v současné době je ve stanici sama.

I když to, zvláště kvůli pozdní době, vypadalo na zbytečnou akci, dojeli pro ni a po dvou dnech ve společné oddělené voliéře  oba čápy vypustili do stanice v Makově.

„Zatím jsme na zázraky nevěřili, už začínáme. Oba čápi začali ihned klapat, obsadili hnízdo a dokonce se i pářili. A 16.4. jsme objevili v hnízdě 1.vajíčko!“ sdělil vedoucí stanice v Makově Libor Šejna a vyjádřil velký dík za pomoc záchranným stanicím.

Více informací najdete na www.makov.cz

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 28. 11. 2022)

2 202 330 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi