Zvíře v nouzi v mobilu

Pomoc zraněnému či jinak handicapovanému zvířeti už nemůže být snadnější. Aplikace pro „chytré“ telefony Zvíře v nouzi umožňuje nálezci zvířete kontaktovat příslušnou záchrannou stanici. Končí tak zbytečné obtelefonovávání složek integrovaného systému, útulků či stanic na kilometry vzdálených. V záchranných stanicích si slibují, že ubyde zbytečně donesených mláďat, neboť díky telefonátům bude možné přesvědčit nálezce, že některé případy nevyžadují převzetí zvířete do péče.

Spuštěná aplikace Zvíře v nouzi funguje pro telefony s platformou iOS (Apple, iPhone) i se systémem Android.
Najdete-li v přírodě volně žijící zvíře, u kterého se domníváte, že není něco v pořádku, aplikace díky vaší gps pozici vyhledá záchrannou stanici, v jejíž působnosti se právě nacházíte a nabídne vám rovnou do stanice zavolat. Dále pak umožní poslat do záchranné stanice gps souřadnice místa nálezu, nebo naopak vás naviguje do stanice, pokud se domluvíte na předání zvířete tam. Samozřejmostí je také možnost zaslat do stanice fotografii zvířete pro jeho snadnější identifikaci.
V aplikaci nechybí ani stručné desatero, jak se zachovat v případě nálezu zvířete a možnost podpořit záchranné stanice prostřednictvím dárcovské sms či zasláním peněz na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi. Jednoduše vás navede na zaslání jednorázové či měsíční dárcovské smsky, případně nabídne podporu prostřednictvím platby na sbírkový účet.
Aplikaci pro nás zcela zdarma vytvořil vývojář Miroslav Kolc s Terezou Štočkovou a studenti fakulty informatiky a managementu z Univerzity Hradec Králové.

Aplikaci pro Apple lze stáhnout zde.
Aplikaci pro Android lze stáhnout zde.

QR Android
QR Apple

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 8. 7. 2024)

1 836 534 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi