Probouzení netopýrů přináší lidem nevšední zážitek!

(27.3.2014) Organizace Nyctalus, která se specializuje na pomoc netopýrům úzce spolupracuje se záchrannými stanicemi sdruženými v Národní síti. Každoročně zajišťuje zimování stovek netopýrů, které musí na jaře připravit na vypuštění.

Na počátku prosince zachránila téměř 200 netopýrů z plynových kamen (wafek) v Praze.
Zanedlouho na to byla organizace informována, že v pečovatelském domě ve Znojmě bylo nalezeno velké množství netopýrů, z nichž velká část již byla uhynulá. Pracovníci záchranné stanice v Rajhradě zajistili příjem netopýrů a předání odborníkům z Nyctalu.

V zimním období přijaté netopýry však ale zazimovávala nejedna záchranná stanice. Zvířata se při příjmu musí zkontrolovat, odblešit, případně ošetřit, napojit a dokrmit. Teprve potom je možné je umístit v přepravkách na vhodné zimoviště (nejčastěji vlhký sklep se stabilní teplotou). I v zimně jsou pak netopýři kontrolováni. Na jaře čeká všechny opětovná kontrola a dokrmení před vypuštěním.

A právě dokrmování stovek netopýrů si mohli vyzkoušet dobrovolníci, které o pomoc požádala právě organizace Nyctalus. Předposlední březnový víkend si tak péči o zvířata vyzkoušelo více než třicet dobrovolníků.
Fotografie je možné shlédnout na FB profilu sdružení Nyctalus

Všechny potěší také krátké video

O nevšední zážitek také nepřijdou lidé, kteří se účastní vypouštění netopýrů na svobodu. Některá vypouštění již proběhla, ale je možné navštívit ještě dvě akce:
29.3. po úklidu Trojmezí, u Botiče, v 18.30 (kolonie z balkonu)
4.4. na Vyšehradě, v parku vedle kostela, před koncertem Jany Koubkové a Romana Hampachera ve Starém purkrabství, 19.00

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 28. 11. 2022)

2 202 330 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi