Ježčí příběhy

(11. 8. 2023, ČR) Pomalu nám začíná sezóna záchrany ježků. Koncem léta se ježci do záchranných stanic dostávají zejména z důvodu zranění (pokousání psem, zničení pelíšku při úklidu zahrady a podobně). Příběhy prvních pacientů, kteří se k nám letos dostali, si můžete přečíst níže.

 

Ježčí maminka z Huslíku

„Dnes s Vámi sdílíme neuvěřitelný příběh odvahy a síly ježka západního, který se k nám dostal po těžkém zranění. Tato statečná samička byla pokousaná psem a utrpěla rozsáhlou tržnou ránu na zátylku. S veškerou péčí se jí podařilo stabilizovat a ránu důkladně zašít.
Ale to je teprve začátek. Druhý den po příchodu k nám, nás ježčice překvapila narozením malých ježčátek. Místo jednoho pacienta jsme tak najednou měli o dva více. Ježčice nám ukázala neuvěřitelnou vůli k životu a lásku ke svým mláďatům, což nás velmi dojalo.
Několik příštích dní bude pro všechny kritických. Věříme, že vše dobře dopadne a všichni se společně vrátí do přírody.
Pokud se k nám chystáte na vypouštění zvířat nebo jen tak na návštěvu, budeme nesmírně vděční za kočičí granule, které ježkům velmi chutnají.“

V záchranné stanici Huslík můžete podpořit přímo péči pro ježky.
Naplnit misky můžete hned několika ježkům včetně paní ježkové:
https://www.darujme.cz/projekt/1208359
Mrkněte také na: https://davejsmysl.huslikcsop.cz/?s=je%C5%BEek

 

Záchrana ježčat v Praze

Pražská zvířecí záchranka včera zachraňovala malé ježky, kteří utrpěli zranění při úklidu zahrady.
„První z případů zničení hnízda při úklidu na zahradě. Myslete, prosím, i na to, že by v takové nevzhledné hromadě dřeva, palet, větví a křáčí, co je v koutě zahrady, mohl být i pelíšek s malými ježčaty. Jeden ze sourozenců uhynul ještě na místě, další tři zbyli. V případě nálezu je ježky nutné ihned zahřát, ale rozhodně jim nedávat žádné kravské mléko, to je může zabít.
Díky za zavolání, pro ježčata si matka přes noc už nepřišla, druhý den již mláďata pískala a rozlézala se do okolí. To už mají na kahánku. V záchranné stanici se jim pokusí matku a teplý brloh nahradit.“

 

Ježčí mláďata v Hrachově

„Dalšími přírůstky do naší péče se stala čtyři ježčí mimina. Matku jim bohužel zakousl pes, a tak jim s vývojem musíme pomoci my. Před sebou máme několik týdnů dokrmování a intenzivní péče. Momentálně je krmíme speciálním mlékem, přes den každé dvě hodiny, v noci po třech. Takto malincí ježci musí být ubytovaní v teple a čistém pelíšku. Mnoho savčích mláďat odchováváme v tulipytlících a zimních čepicích. Pokud se k nám chystáte na návštěvu a nějaké vám doma přebývají, budeme určitě rádi, když je přivezete.“

 

Pomoci všem stanicím můžete ONLINE PLATEBNÍ KARTOU nebo BANKOVNÍM PŘEVODEM přes darovací web https://daruj.zvirevnouzi.cz/ nebo PŘEVODEM na číslo sbírkového účtu: 33553322/0800.
Pokud chcete podpořit konkrétní záchrannou stanici můžete si jí vybrat v darovacím portálu (https://daruj.zvirevnouzi.cz/pokladna/?postid=63) nebo jí můžete zaslat dar na účet s variabilním symbolem, který jí náleží (variabilní symboly stanic naleznete zde: https://www.zvirevnouzi.cz/sbirka-zvn/variabilni-symboly/).

 

Ježčí maminka s mláďaty v ZS Huslík:
 

Ježčí mláďata v ZS Hrachov:

 

Národní síť záchranných stanic v tomto roce kromě Ministerstva životního prostředí podpořilo i Ministerstvo zemědělství.

Generálním partnerem Národní sítě záchranných stanic je společnost Billa.

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 10. 4. 2024)

1 605 890 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi