Záchranné stanice spouštějí vánoční kampaň a hledají peníze na provoz

(1.12. 2022, ČR) Vánoční kampaň „Ježíšek pro zvířata“ spustila Národní síť záchranných stanic, které se starají o zraněné a handicapované volně žijící živočichy, a snaží se je připravit na návrat zpět do volné přírody.

 

Stát přispívá na činnost těchto stanic přibližně z jedné třetiny, takže většinu peněz si musí stanice sami sehnat od dárců,“ říká Petr Stýblo, koordinátor Národní sítě záchranných stanic.

Mezi dárci najdeme firmy i některé obce a města, na jejichž území stanice působí. To ale nestačí.

Milionové částky na krmiva, veterinární péči i samotný provoz záchranných stanic musíme každoročně získat od soukromých dárců,“ konstatuje Alena Konvalinová, vedoucí záchranné stanice Vlašim.

Upozornila, že fungování záchranných stanic nepříznivě ovlivňují i vysoké ceny energií, a dodává: „Zraněná a nemocná zvířata si nemohou obléknout svetr, k úspěšné léčbě potřebují i vytápěné prostory.“

Národní síť záchranných stanic proto spustila dárcovskou webovou stránku www.jezisekprozvirata.cz, kde může jednoduše přispět každý milovník přírody a stát se tak skutečným Ježíškem pro zvířata.

Může si vybrat příspěvek pro konkrétní zvířata, třeba poštolky, sýkorky, ježky, vydry – nebo přispět plošně pro všechna zvířata. „Ohroženým zvířatům ostatně můžete pomáhat nejen na Vánoce, sbírka Zvíře v nouzi probíhá celoročně,“ připomíná Petr Stýblo.

Všem lidem, kteří přispějí v akci „Ježíšek pro zvířata“ moc děkujeme, jejich dárek má přínos pro celou českou přírodu,“ dodává Marta Kroča Bryndová z Rady Národní sítě záchranných stanic.

 

Kontakt: Jan Kroča, tel. 603728851, email: 

Ilustrační foto volně k použití zde: www.uschovna.cz/zasilka/FGW7UXYJIBC99TRJ-PEP

 

Generálním partnerem Národní sítě záchranných stanic je společnost Billa.

Národní síť záchranných stanic v tomto roce kromě Ministerstva životního prostředí podpořilo i Ministerstvo zemědělství.

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 6. 12. 2023)

2 048 580 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi