Záchranná stanice Velký Chlumec je 35. stanicí Národní sítě

Na Praze západ  (ORP Černošice ) tento roku funguje nová záchranná stanice. Pomoc zvířatům tam nyní zajišťuje záchranná stanice Velký Chlumec. Tím se Národní síť záchranných stanic rozrostla na 35 členů. 

Do nedávna území ORP Černošice obhospodařovalo několik subjektů. Ve všední den mohli lidé volat na číslo Pražské zvířecí záchranky (774 155 185). Tam se lidé mohou v pracovní době od 9:00- 17:00 obracet o pomoc na území Prahy a Prahy – Západ i nadále. Mimo tuto pracovní dobu však ke zvířatům museli vyjíždět kolegové z Kladna nebo z Vlašimi (dle toho, na kterém břehu Vltavy nález byl).

Záchranná stanice Velký Chlumec je jednou z mnoha tzv. rodinných záchranných stanic, kde sice nelze očekávat rozsáhlý moderní areál se špičkovým vybavením, ale stanice si zakládá na individuálním přístupu k jednotlivým pacientům a „domácí“ péči.

Za letošní rok už stanice pomohla více než 30 volně žijícím živočichům v nouzi. Byla to například, labuť, kos, sýkorka nebo zajíc, které zranil pes či kočka, ale také zvířata přijata po střetu s dopravou či po nárazu na překážku. Vedoucí stanice, Petr Procházka, už také musel vyjíždět k případu postřelení, kdy do své péče přijal hrdličku zahradní, která však svým zraněním podlehla.

Pohotovostní telefon na stanici Velký Chlumec je 725 240 122. 

 

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 29. 3. 2023)

1 028 334 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi