V Rajhradě přišli o zásahový vůz!

(Rajhrad, 16. 7. 2021) Dnes v dopoledních hodinách přišla Záchranná stanice pro dravé ptáky Rajhrad o své jediné výjezdové vozidlo. Tímto okamžikem nemá další možnost jak vyjíždět řešit nejrůznější události záchrany zvířat přímo v terénu v oblasti Jihomoravského kraje.

Zásahové vozidlo ZS Rajhrad po dnešní nehodě.

Vozidlo s dvoučlennou posádkou odjíždělo kolem desáté hodiny dopolední z Rajhradu na lesní správu Národního parku Podyjí v obci Podmolí pro zraněnou poštolku. Našemu vozidlu značky Škoda Octavia combi jedoucí po silnici I/53 směrem na Znojmo po hlavní pozemní komunikaci krátce před půl jedenáctou nedala přednost a vjela do jízdní dráhy z vedlejší komunikace od Miroslavi řidička osobního vozu Citroen. Řidič vozu záchranné stanice se snažil na poslední chvíli řidičce vyhnout, ale střetu obou vozů bohužel již nezabránil. Oba z Oktávie jsme zranění lehce, řidičku odvezla záchranná služba. Na našem vozidle vznikla nezaviněnou dopravní nehodou totální škoda.

Záchranné výjezdy představují z více než 2/3 příjem zraněných živočichů do stanice. Jen zhruba z 27 % jsou nám ochotni nálezci zvíře přivést rovnou do stanice. Personál Záchranné stanice se omlouvá všem volajícím, že od dnešního dne už nemají jak jezdit pro zvířata.

Srdečně vás žádáme a prosíme o jakoukoliv finanční podporu příspěvkem na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi číslo účtu 33553322/0800, variabilní symbol 124, aby stanice mohla v brzké době chybějící vozidlo nahradit. Jste jediní, kdo může pomoci. Covid opatření za poslední rok, uzavření areálu stanice pro veřejnost a nemožností pořádat výukové programy pro školy, způsobil stanici výpadek příjmů až o 35 %.

Děkujeme všem, kteří v této nelehké situaci stanici podpoří.

 

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 28. 11. 2022)

2 202 330 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi