Záchranná stanice Falco je na zimu připravená – má nové ubikace

(18.11.2016 Dolní Týnec) Záchranná stanice Falco vybudovala nové zařízení pro handicapované ptáky. Ústecký kraj podpořil záchrannou stanici v rámci dotačního titulu Program pro rozvoj eko-agro oblastí a tuto zimu budou moci ptáci, kteří se nemohou vrátit do přírody buď z důvodu rehabilitace nebo trvalého handicapu přečkat v příznivějších podmínkách.

„Domeček je zimoviště pro drobné zpěvné ptáky,kteří žijí ve stanici, jako trvalé handicapy pro svá postižení – špatně létají atd. Zimu špatně snáší, nejsou tak pohybliví a proto potřebují zimní domov. Budou tam bydlet handicapovaní dlaskové, hýli, zvonci a další,“ uvádí podrobnosti šéfka stanice, Jana Tomšovská.

Záchranná stanice Falco spravuje rozsáhlé území obcí s rozšířenou působností Bílina, Česká Lípa, Děčín, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Nový Bor, Roudnice nad Labem, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf a Žatec. V letošním roce přijala již téměř 700 volně žijících zvířat, z nichž právě ptáci tvoří většinu pacientů (téměř 450). Více než polovinu přijatých zvířat záchranná stanice Falco vrací zpět do přírody.

Nová ubikace

 

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 7. 12. 2022)

2 432 853 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi