Vody už mají všichni po krk!

(3.6.2013) Přívaly deště a s tím související povodně pociťují lidé po celé republice. Také záchranným stanicím se voda nevyhýbá.

V záchranné stanici v Pátku u Poděbrad voda ohrozila přímo zvířecí pacienty.

„Některá zvířata jsme již museli evakuovat teď v 19.00 hod. to vypadá, že situace se už uklidnila, neprší a voda maličko ubývá. Moc děkujeme všem, kteří nám nabídli svou pomoc. Naštěstí ji snad nebudeme muset využít. Velmi si nabídky vaší pomoci ceníme, ještě jednou díky!“ píše na FB profilu stanice Luboš Vaněk a přidává několik fotografií ze stanice.

Povodně v ZS Pátek
Voda v ZS Pátek
Záchranná stanice v Pátku byla také zaplavená
Povodně v ZS Pátek u Poděbrad

V dalších stanicích to nevypadá až tak strašlivě, ale například do stanice v Makově, která je na kopci, se v neděli večer nedalo téměř dostat. Stanice Falco Litoměřice také není zaplavená, ale připomíná spíše oraniště, bez holinek se pracovníci stanice neobejdou, a tak je z pochopitelných důvodů pro veřejnost uzavřena.

Pohotovost mají ve všech stanicích

Dlouhotrvající vydatné deště provázené silnými větry a povodně zapřičiňují ohromný nárůst příjmu zvířecích pacientů. Záchranné stanice přijímají ptáky z vypadlých hnízd, promáčená a vysílená zvířata různých druhů.

V těchto dnech ocení stanice finanční pomoc ještě více, než kdykoli jindy. Na číslo 87 777 lze zaslat dárcovsku sms ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI nebo lze zaslat příspěvek přímo na účet 33553322/0800. Návod na zaslání pomoci konkrétní stanici najdete na stránce Sbírka zvíře v nouzi

Promáčené mládě se dostalo do péče ZS Pátek
Sýkora modřinka v ZS Pátek
Prudký déšť připravil o domov puštíky
Mláďata puštíků v ZS Pátek

Kancelář ÚVR ČSOP pod vodou

Voda se nevyhnula ani centrále záchranných stanic – Domu ochránců přírody v Praze Michli. Voda vystopala téměř do výšky jednoho metru a zaplavila veškeré přízemní prostory.

Dům ochránců přírody pod vodou
Povodně Praha 2013 DOP
Botič napáchal značné škody
Povodně Praha 2013

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 6. 12. 2023)

2 048 580 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi