Postřelený včelojed je zpátky na svobodě díky péči vlašimské záchranné stanice

Po měsíci a půl léčby v Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim se zpátky do přírody vrátil postřelený včelojed lesní, který byl nalezen u Světic u Říčan. Vypouštění se konalo v Křeseticích u Kutné Hory za účasti zdejší mateřské a základní školy a vedení firmy METALCOM Kutná Hora a. s., která podporuje vlašimskou stanici.
„Včelojeda jsme přijali v srpnu se zlomeninou loketní kostí, kterou mu způsobilo postřelení střelnou zbraní. V křídle mu totiž byl nalezen brok. Po vyndání broku a zafixování křídla jsme včelojeda pravidelně krmili a křídlo mu kontrolovali. To se s podivem rychle hojilo, a tak mohl být zhruba po měsíci vypuštěn do naší velké rozletové voliéry. O to větší bylo překvapení, že už po dalších čtyřech dnech bez problémů létal,“ říká Petr Vach, pracovník této záchranné stanice.
Jelikož se jedná o tažného ptáka, který migruje na jih během měsíce září, nastal nyní nejvyšší čas pro jeho vypuštění. To se nakonec zdárně povedlo, včelojeda si vypustil generální ředitel této společnosti pan Jan Charvát, děti z křesetické školy a školky se dozvěděly zase něco nové o živočiších naší přírody a pracovníci záchranné stanice z Vlašimi mohou být spokojeni s dobře odvedenou prací. Vyléčení tohoto vzácného dravce lze totiž považovat za jeden z významných úspěchů při péči o zraněná zvířata v tomto roce.

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 28. 11. 2022)

2 202 330 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi