Podzimní setkání dárců proběhlo v záchranné stanici v Rokycanech

V sobotu 26. října proběhlo tradiční setkání dárců sbírky Zvíře v nouzi. Letos na podzim jsme dárce pozvali do záchranné stanice v Rokycanech, kde nás čekalo nejen vřelé přijetí, ale také skvělé občerstvení a blízká setkání se zvířaty, která našla domov ve zmíněné záchranné stanici.

Záchranná stanice Rokycany nedisponuje velkým areálem. Na místě najdete rodinný domek se zahradou, kde je umístěno několik voliér a kotců. I tak bylo na co se dívat a o zábavné historky ze života záchranářů nebyla nouze. Protože se jednalo o velmi chladný den, setkání jsme zahájili ve vytopené místnosti, kde nám vedoucí stanice Pavel Moulis představil stanici se vším všudy. Dárci se tak dozvěděli nejen o začátcích, ale především o tom, že i takto malá jednotka může mít velké území a může zachraňovat zvířata stejně efektivně jako větší stanice.

Poté jsme s dárci vyrazili do venkovní expozice. Představila se nám samička káně lesní, kterou se nálezci nejdříve snažili vypiplat sami. Pak jí dovezli do stanice, ale je kvůli předchozím zkušenostem tak zvyklá na lidi, že se nemůže vrátit do přírody. I tak má ve stanici spokojený život a často se podílí na odchovu nalezených zraněných dravčích mláďat, pro která je péče dospělé samice to nejlepší, co jim můžou ve stanici nabídnout. Dále jsme se seznámili s velmi mladou a krotkou liškou. Tu se ve stanici sice snaží zdivočet, ale zatím marně. A nakonec nám byla představená poštolka, která utrpěla zásah elektrickým proudem. Zásah přežila, ale je trvalým handicapem v záchranné stanici. Bylo to velmi milé setkání s mnoha zajímavými a inspirativními lidmi, všichni ze stanice odcházeli nadšení a plní zážitků. Děkujeme všem, kteří přijeli a těm, kterým setkání tentokrát nevyšlo, alespoň posíláme pozdrav a pár obrázků. Budeme se těšit na další setkání, které proběhne na jaře příštího roku.

Pokud se chcete stát dárcem sbírky Zvíře v nouzi, stačí poslat dar v jakékoliv výši na sbírkový účet 33553322/0800. Pokud nám zanecháte kontakt, můžeme Vám zasílat novinky a pozvánky na podobná setkání.

Fotografie najdete na Zoneramě.

Pavel Moulis představuje Záchrannou stanici v Rokycanech.
Pavel Moulis představuje Záchrannou stanici v Rokycanech. 
Samice káně lesní, která je trvalým handicapem v Záchranné stanici Rokycany.
Samice káně lesní, která je trvalým handicapem v Záchranné stanici Rokycany.

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 10. 4. 2024)

1 605 890 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi