Krahujci z popelnice jsou v Buchlovicích

Dne 16.6.2011 se ZS v Buchlovicích  ozvali kolegové ze ZOO Hodonín, že mají pro ně poněkud kuriózní, zato otřesný případ lidské bezohlednosti.

Obrátili se na ně popeláři z Hodonína, že našli v kontejneru na komunální odpad hnízdo, a že v tom hnízdě jsou ještě živá bílá ptáčata. Pracovníci ZOO ihned začali tento případ řešit a zjistili, že některý „dobrák“ vyhodil do kontejneru  čtyři mláďata krahujce obecného (Accipiter nisus), což je zvláště chráněný druh v kategorii silně ohrožený.

Protože ošetřovatelé ze ZOO věděli, že  na stanici v Buchlovicích mají hendikepovaný pár krahujců, kteří každoročně snáší vajička, která jsou bohužel neoplozená, tak jim mláďata přivezli.

V Buchlovicích zkusili krahujčí samičce neoplozená vajíčka vzít a podložit jí malé krahujce z Hodonína. Jde o tři samičky a jednoho samečka. Oba adoptivní rodiče se na své nové potomky chvíli nedůvěřivě dívali, ale jakmile mláďata začala žadonit o potravu, samička okamžite přinesla připravenou křepelku, mláďata nakrmila a potom schovala pod svá křídla.

Dnes jsou mláďata z nejhoršího venku, a protože je vychovávají krahujčí rodiče, i když adoptivní, bude možné je bez problémů vypustit zpět do přírody.

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 10. 4. 2024)

1 605 890 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi