Benefity pro dárce

Všech dárců si velmi vážíme a rádi oceníme, co pro nás děláte. Potvrzení o daru je samozřejmostí a stejně tak Vás rádi uvítáme v dárcovském programu.

Potvrzení o daru

Potvrzení o daru je pro nás samozřejmostí. Pokud doklad o daru přiložíte k daňovému přiznání, tak si můžete snížit daňový základ o výši daru. Velmi pozitivní zpráva je, že se sčítají dary, které věnujete všem neziskovým organizacím v jednom konkrétním roce. K tomu, abyste tuto výhodu mohli uplatnit, je potřeba celkově darovat částku 1 000 Kč a výše a v úhrnu si můžete odečíst nejvýše 15 procent ze základu daně.

Popsaná situace platí nejen pro fyzické osoby, ale i pro osoby právnické. Jen jsou zde podmínky trochu odlišné. Firma si může dary odečíst od daňového základu, pokud daruje 2 000 Kč a výše a v úhrnu si může odečíst nejvýše 10 procent ze základu daně.

Formulář pro vyplnění údajů najdete zde.

Doklad zasíláme automaticky všem dárcům, kteří přispěli na sbírku Zvíře v nouzi ve výši 1 000 Kč a více. Pokud jste přispěli méně, rádi Vám doklad vytvoříme, ale jen na základě zprávy přes formulář Oznámení o daru.

Dárcovský program

Dárcovský program je velkým poděkováním našim dárcům. Pokud nám přispějte jednou ročně jakoukoliv částku, můžete se stát jeho členem.

Členům posíláme několikrát ročně novinky týkající se sbírky a pozvánku na setkání dárců do jedné z vybraných stanic v rámci sbírky. Setkání jsou velmi příjemné akce, během kterých Vám představujeme konkrétní stanice i se zázemím (pokud je to možné) a průvodcovství si bere na starost pracovník stanice, který je denně v kontaktu se zvířaty. Tímto Vám přibližujeme běh stanic a umožníme nahlédnout do celého systému Národní sítě, který je z celoevropského hlediska unikátní. Benefitem navíc je setkání s lidmi, kterým záleží na přírodě a zvířatech a smýšlejí podobně jako Vy. Každoročně se snažíme zvolit jednu stanici v Čechách a jednu na Moravě. Větším dárcům posíláme zdarma časopis Krása našeho domova nebo kalendář ČSOP.

Pokud chcete být součástí dárcovského programu, můžete psát na email zvirevnouzi@csop.cz nebo volat na 222 516 115.

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 19. 1. 2022)

2 785 959 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi