Benefity pro dárce

Všech dárců si velmi vážíme a rádi oceníme, co pro nás děláte. Potvrzení o daru je samozřejmostí a stejně tak Vás rádi uvítáme v dárcovském programu.

Potvrzení o daru

Potvrzení o daru je pro nás samozřejmostí. Pokud doklad o daru přiložíte k daňovému přiznání, tak si můžete snížit daňový základ o výši daru. Velmi pozitivní zpráva je, že se sčítají dary, které věnujete všem neziskovým organizacím v jednom konkrétním roce. K tomu, abyste tuto výhodu mohli uplatnit, je potřeba celkově darovat částku 1 000 Kč a výše a v úhrnu si můžete odečíst nejvýše 15 procent ze základu daně.

Popsaná situace platí nejen pro fyzické osoby, ale i pro osoby právnické. Jen jsou zde podmínky trochu odlišné. Firma si může dary odečíst od daňového základu, pokud daruje 2 000 Kč a výše a v úhrnu si může odečíst nejvýše 10 procent ze základu daně.

Formulář pro vyplnění údajů najdete zde.

Doklad zasíláme automaticky všem dárcům, kteří přispěli na sbírku Zvíře v nouzi ve výši 1 000 Kč a více. Pokud jste přispěli méně, rádi Vám doklad vytvoříme, ale jen na základě zprávy přes formulář Oznámení o daru.

Dárcovský program

Dárcovský program je velkým poděkováním našim dárcům. Pokud nám přispějte jednou ročně jakoukoliv částku, můžete se stát jeho členem.

Členům posíláme několikrát ročně novinky týkající se sbírky a pozvánku na setkání dárců do jedné z vybraných stanic v rámci sbírky. Setkání jsou velmi příjemné akce, během kterých Vám představujeme konkrétní stanice i se zázemím (pokud je to možné) a průvodcovství si bere na starost pracovník stanice, který je denně v kontaktu se zvířaty. Tímto Vám přibližujeme běh stanic a umožníme nahlédnout do celého systému Národní sítě, který je z celoevropského hlediska unikátní. Benefitem navíc je setkání s lidmi, kterým záleží na přírodě a zvířatech a smýšlejí podobně jako Vy. Každoročně se snažíme zvolit jednu stanici v Čechách a jednu na Moravě. Větším dárcům posíláme zdarma časopis Krása našeho domova nebo kalendář ČSOP.

Pokud chcete být součástí dárcovského programu, můžete psát na email nebo volat na 222 516 115.

Aktuální stav konta sbírky 33553322/0800
(k 8. 7. 2024)

1 836 534 Kč

Děkujeme!

CHCI TAKÉ PŘISPĚT

Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi