Podzim patří ježkům

(22.9.2016, Praha) Již na konci prázdnin začínají záchranné stanice řešit telefonáty týkající se ježků. Že jich většina naši pomoc nepotřebuje shrnuje ve článku Hobby magazínu IDNES odbornice na ježky, Zuzana Pokorná: Zdravé mladé ježky nesbírejte!

Ježci, netopýři, labutí recidivista. Rekordní počet zvířecích pacientů ošetřila záchranná stanice

Co se v pražské záchranné stanici dělo, děje a bude dít v článku Pražského patriotu.

Nový areál záchranné stanice a ekocentra Huslík v reportáži pořadu Chcete mě?

(22.1.2016, Huslík) Nový areál záchranné stanice a ekocentra byl v Huslíku u Poděbrad otevřen na konci loňského roku. Na co se mohou zvířata i návštěvníci na Huslíku těšit se dozvíte v pořadu Chcete mě?

Již třetí Tatínkův úžasný dětský den

(29.9. Pasíčka) Záchranné stanice pro volně žijící živočichy jsou již řadu let nedílnou součástí „služeb pro veřejnost“. Některé stanice také úzce spolupracují se složkami Integrovaného záchranného systému (IZS).  Společně zasahují při rozličných případech, ale společně se také představují veřejnosti. 5.září se v Pasíčkách uskutečnil už třetí Tatínkův úžasný dětský den. Více v článku Chrudimského deníku.

Rozhovor s pracovníkem Pražské zvířecí záchranky v deníku Metro

14.9.2015 Pomáhat zvířatům je pro mě one man show

O zajíčcích v pořadu Chcete mě?

(19.4.2015) O tom, že je obrovský počet příjmů malých zajíčků do záchranných stanic velký problém, s námi natáčel štáb České televize. Podívali jsme se tentokrát do záchranné stanice Lesů hlavního města Prahy. Povídání v pořadu Chcete mě? lze shlédnout v archivu.

Nelehký úděl záchrany zvířat v Praze

(29.10.2014 Praha) Při jednom ze zásahů u pomoci labutím sraženým o tramvajové troleje byl redaktor Pravé Prahy a napsal článek o nelehkém údělu záchranářů, který si můžete přečíst na jejich stránkách.

Léto v záchranných stanicích v pořadu Chcete mě?

(10.9.2014) O poslání záchranných stanic, letním fofru a záchranné stanici Aves natáčel štáb České televize v Domě ochránců přírody v Praze Michli a v záchranné stanici Brandýsku u Kladna. Reportáže v rubrice Listárna a Ohlédnutí za prázdninami – ze záchranných stanic lze shlédnout v archivu ČT.

Punkeři opět pomáhali! Stanice ve Vendolí děkuje.

(1.9.2014) O tom, že člověk s čírem není jen domnělý výtržník vyznávající tvrdou muziku se již po několikáté přesvědčili v záchranné stanici Zelené Vendolí. I letošní setkání vyznavačů punku v Květné bylo ve znamení pomoci – výtěžek z benefičního koncertu byl směřován právě do Vendolí. Více v článku Svitavského deníku.

Díky nastraženým železům trpěla káně na Chrudimsku

(22.4.2014, Pasíčka) Na Velikonoční pondělí v odpoledních hodinách požádala záchrannou stanici Pasíčka o spolupráci operační Policie ČR z Chrudimi. Důvodem byl nález dravce chyceného do želez u obce Rabštejnská Lhota. Po příjezdu na místo byl v čelisťových železech chycen za oba pařáty jedinec káně lesní, který usedl na návnadu, jíž byla hlava z ryby. Po […]

 • Darujte na sbírku: 33553322/0800

  na kontě: 783 716 Kč

  oznámení o daru

  darovací certifikáty

 • Aktualita

  Příběh ukradeného srnečka

  (23.3.2017, Ruda nad Moravou) Čas mláďat je tu a opět do ochraptění odpovídáme na ty stejné dotazy týkající se nutnosti převzít mláďata do péče záchranných stanic. Někdy je péče o přijaté miminko bojem o jeho přežití – to platí hlavně u zajíčků, kteří negativně reagují na sebemenší změnu (třeba přechod na pevnou stravu, změna ošetřovatele). Ne vždy […]

 • Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi.
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi

 • Pomáhat můžete i nákupem

  Pomáhat můžete i nákupem

css.php