Záchranné stanice opět obdržely dary z veřejné sbírky

Během září 2018 proběhlo přerozdělení sbírky, které stanicím pomůže v dalším obtížném období. Sezóna mláďat již skončila, nastupují ale problémy s druhy zvířat, které potřebují k přežití úspěšně zazimovat. Mluvíme především o ježcích a netopýrech. Obzvlášť v případě netopýrů může stanice přijmout až desítky zvířat najednou. Zaměstnanci a dobrovolníci se v takovém případě ani na chvilku nezastaví. Obě skupiny jsou zastoupeny hmyzožravými zvířaty, na podzim a v zimě je jejich krmení velmi nákladné. Děkujeme za Vaší pomoc, která jim umožní snadnější start do tohoto období.

Za pět měsíců se podařilo vybrat úžasných 480 574 Kč.

Dary mohou být od dárců směřovány konkrétním stanicím pomocí variabilního symbolu (jejich seznam najdete zde), zbytek je rozdělen podle spravedlivého klíče. K darům posílaným na účet patří i DMS zprávy a vše, co se vybere z kasiček ve stanicích. Kasičky pomáhaly stanicím v Pavlově (celková částka 19 792 Kč), v Třeboni (částka 30 481 Kč) a ve Vlašimi (částka 40 971 Kč). Skvělé výsledky ze zasílání DMS zpráv má především Záchranná stanice Makov, které se podařilo získat tímto způsobem částku 19 081 Kč. Stále největší podporou jsou však pro stanice pravidelní dárci a bezhotovostní převody.

Moc děkujeme všem, kteří pomohli stanicím v jejich nelehkém poslání!

Více o sbírce zde.

 

 • Darujte na sbírku: 33553322/0800

  Stav konta: 1 802 695 Kč (8.1.2019)
  Děkujeme!!!

  oznámení o daru
  darovací certifikáty

 • Aktualita

  Záchranné stanice se rekonstruují, finančně pomáhají Lesy České republiky

  (Praha 17. 12. 2018) Voliéry, oplocení, ošetřovny, karantény, zázemí pro zaměstnance nebo přednáškové místnosti je potřeba v záchranných stanicích pro volně žijící živočichy neustále udržovat. Daří se to zejména díky dvacetileté podpoře státního podniku Lesy České republiky. Letos se tak opět rekonstruovaly budovy a zařízení v několika stanicích v zemi. Český svaz ochránců přírody už […]

 • Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi.
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi