Záchranná stanice při ZOO Brno posílila Národní síť

(Praha, 5. 1. 2016) Národní síť záchranných stanic se rozrostla o záchrannou stanici v Jinačovicích. Na ni se může nově obracet veřejnost při nálezu zraněného či jinak handicapovaného volně žijících živočicha na území obcí s rozšířenou působností Rosice a Kuřim. Na pohotovostním telefonu 702 137 837 pracovníci stanice zodpoví i případné dotazy týkající se volně žijících zvířat.

Záchranná stanice v Jinačovicích je součástí Zoologické zahrady Brno. Je proto spíše staronovým členem, neboť v téměř dvacetileté historii Národní sítě stála již na jejím počátku. „Dlouholetá tradice záchranné stanice byla přerušena v polovině roku 2011, kdy na základě změny veterinárních předpisů bylo nutné oddělit zvířata exotická od zvířat z volné přírody. Pro účely záchranné stanice bylo opraveno a nově vybaveno bývalé pracoviště Veterinární a farmaceutické univerzity Brno v Jinačovicích,“ uvádí mluvčí ZOO Brno, Monika Brindzáková.

Stejně jako ostatní záchranné stanice si i záchranná stanice v Jinačovicích klade za cíl provozovat kvalitní zařízení, které pomůže co největšímu počtu živočichů a zároveň informuje veřejnost o volně žijících živočiších a vlivu lidí na ně.

Jinačovická stanice je jednatřicátou stanicí Národní sítě a stejný počet je již zvířat, o která stanice od počátku roku pečovala či pečují. Činnost Národní sítě záchranných stanic, která pokrývá celé území České republiky, koordinuje Český svaz ochránců přírody.

 • Darujte na sbírku: 33553322/0800

  Stav konta: 1 802 695 Kč (8.1.2019)
  Děkujeme!!!

  oznámení o daru
  darovací certifikáty

 • Aktualita

  Záchranné stanice se rekonstruují, finančně pomáhají Lesy České republiky

  (Praha 17. 12. 2018) Voliéry, oplocení, ošetřovny, karantény, zázemí pro zaměstnance nebo přednáškové místnosti je potřeba v záchranných stanicích pro volně žijící živočichy neustále udržovat. Daří se to zejména díky dvacetileté podpoře státního podniku Lesy České republiky. Letos se tak opět rekonstruovaly budovy a zařízení v několika stanicích v zemi. Český svaz ochránců přírody už […]

 • Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi.
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi