Na návštěvě v Makově

7. května proběhlo tradiční jarní setkání dárců sbírky Zvíře v nouzi. Jednou za půl roku se vydáváme navštívit jednu ze třiceti záchranných stanic Národní sítě. Letos vyšla řada na Makov u Nové Vsi, malé vesničky na Písecku, která je známá v širokém okolí právě kvůli její záchranné stanici pro volně žijící živočichy. Areál s voliérami obklopuje krásnou hájenku, kde žije hajný Libor Šejna se svou rodinou. O zvířata se starají již přes dvaadvacet let a jejich působnost se rozrostla daleko za hranice Píseckého kraje.

Všechno se ale netočí jen kolem němých tváří. Stanici navštěvují školy, rodiny i jednotlivci z celé republiky. Místní pak s oblibou využívají cyklostezky, která vede od Písku přímo do Makova. V průběhu let se na veřejnost – a hlavně na děti ve stanici šikovně připravili, areál je nyní rozdělen na zotavovací část a malou zoo plnou poznání a zážitků. Tu jsme si s našimi hostiteli osobně prohlédli a osahali, vyptali se na nejrůznější zajímavosti u ohně s buřty a domácími koláči, nakonec nás dokonce nechali i vypustit pár zotavených zvířat zpět do přírody. Odjížděli jsme nadšení, plní dojmů a nabitých znalostí. Právě neznalost lidí často dovádí zvířata do úzkých. Díky stanicím, jako je ta u Šejnů, můžeme zvířata poznat a naučit se je chránit.

Děkujeme všem zúčastněným za krásný den a zase někdy nashledanou!

 

 • Darujte na sbírku: 33553322/0800

  Stav konta: 1 802 695 Kč (8.1.2019)
  Děkujeme!!!

  oznámení o daru
  darovací certifikáty

 • Aktualita

  Záchranné stanice se rekonstruují, finančně pomáhají Lesy České republiky

  (Praha 17. 12. 2018) Voliéry, oplocení, ošetřovny, karantény, zázemí pro zaměstnance nebo přednáškové místnosti je potřeba v záchranných stanicích pro volně žijící živočichy neustále udržovat. Daří se to zejména díky dvacetileté podpoře státního podniku Lesy České republiky. Letos se tak opět rekonstruovaly budovy a zařízení v několika stanicích v zemi. Český svaz ochránců přírody už […]

 • Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi.
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi