Na návštěvě v Makově

7. května proběhlo tradiční jarní setkání dárců sbírky Zvíře v nouzi. Jednou za půl roku se vydáváme navštívit jednu ze třiceti záchranných stanic Národní sítě. Letos vyšla řada na Makov u Nové Vsi, malé vesničky na Písecku, která je známá v širokém okolí právě kvůli její záchranné stanici pro volně žijící živočichy. Areál s voliérami obklopuje krásnou hájenku, kde žije hajný Libor Šejna se svou rodinou. O zvířata se starají již přes dvaadvacet let a jejich působnost se rozrostla daleko za hranice Píseckého kraje.

Všechno se ale netočí jen kolem němých tváří. Stanici navštěvují školy, rodiny i jednotlivci z celé republiky. Místní pak s oblibou využívají cyklostezky, která vede od Písku přímo do Makova. V průběhu let se na veřejnost – a hlavně na děti ve stanici šikovně připravili, areál je nyní rozdělen na zotavovací část a malou zoo plnou poznání a zážitků. Tu jsme si s našimi hostiteli osobně prohlédli a osahali, vyptali se na nejrůznější zajímavosti u ohně s buřty a domácími koláči, nakonec nás dokonce nechali i vypustit pár zotavených zvířat zpět do přírody. Odjížděli jsme nadšení, plní dojmů a nabitých znalostí. Právě neznalost lidí často dovádí zvířata do úzkých. Díky stanicím, jako je ta u Šejnů, můžeme zvířata poznat a naučit se je chránit.

Děkujeme všem zúčastněným za krásný den a zase někdy nashledanou!

 

 • Darujte na sbírku: 33553322/0800

  Stav konta: 1 065 221 Kč (13.3.2019)
  Děkujeme!!!

  oznámení o daru
  darovací certifikáty

 • Aktualita

  Záchranné stanice získaly během února dary ze sbírky.

  Během února 2019 proběhlo přerozdělení sbírky, které stanicím velmi pomůže s péčí o zraněná zvířata, která potřebují naší pomoc. Za necelých šest měsíců se podařilo vybrat neuvěřitelných 929 784 Kč. Dary mohou být od dárců směřovány konkrétním stanicím pomocí variabilního symbolu (jejich seznam najdete zde), zbytek je rozdělen podle spravedlivého klíče. K darům posílaným na účet […]

 • Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi.
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi