Orel mořský se léčí v Tachově

17. 8. 2012 Vzácný orel mořský se od včerejška léčí v záchranné stanici v Tachově. Zcela vyčerpaný pták byl nalezen na břehu rybníka mezi kachnami. Přivolaný pracovník stanice zuboženého ptáka ihned převezl na veterinární kliniku do Plzně, kde byla provedena podrobná prohlídka a zahájena léčba.

Orel byl nezraněný, poranění střelnou zbraní bylo vyloučeno. Rozborem krve byla vyloučena i otrava jedem, ale byla objevena infekce  a vše nasvědčuje tomu, že mladý orel padl vysílením. Tomu odpovídala i značná vyhublost a zejména velmi silná dehydratace. Pták byl apatický, ani hlavu neudržel vztyčenou, na podložce ležel a neudržel se ani na hrudníku. Nejdůležitější byla rehydratace a nasazení antibiotik.

Dnes ráno už se orel nechal trochu nakrmit, sedá si, ale ještě se neudrží na nohou. První pomoc byla úspěšná, dravec žije. Zdaleka však není vyhráno. To je začátek, teprve teď může začít odborná péče, pod dohledem veterináře.

Vysílený orel mořský

O dalším osudu tohoto dravce vás budeme informovat.

 • Darujte na sbírku: 33553322/0800

  Stav konta: 1 802 695 Kč (8.1.2019)
  Děkujeme!!!

  oznámení o daru
  darovací certifikáty

 • Aktualita

  Záchranné stanice se rekonstruují, finančně pomáhají Lesy České republiky

  (Praha 17. 12. 2018) Voliéry, oplocení, ošetřovny, karantény, zázemí pro zaměstnance nebo přednáškové místnosti je potřeba v záchranných stanicích pro volně žijící živočichy neustále udržovat. Daří se to zejména díky dvacetileté podpoře státního podniku Lesy České republiky. Letos se tak opět rekonstruovaly budovy a zařízení v několika stanicích v zemi. Český svaz ochránců přírody už […]

 • Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi.
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi