Orel mořský se léčí v Tachově

17. 8. 2012 Vzácný orel mořský se od včerejška léčí v záchranné stanici v Tachově. Zcela vyčerpaný pták byl nalezen na břehu rybníka mezi kachnami. Přivolaný pracovník stanice zuboženého ptáka ihned převezl na veterinární kliniku do Plzně, kde byla provedena podrobná prohlídka a zahájena léčba.

Orel byl nezraněný, poranění střelnou zbraní bylo vyloučeno. Rozborem krve byla vyloučena i otrava jedem, ale byla objevena infekce  a vše nasvědčuje tomu, že mladý orel padl vysílením. Tomu odpovídala i značná vyhublost a zejména velmi silná dehydratace. Pták byl apatický, ani hlavu neudržel vztyčenou, na podložce ležel a neudržel se ani na hrudníku. Nejdůležitější byla rehydratace a nasazení antibiotik.

Dnes ráno už se orel nechal trochu nakrmit, sedá si, ale ještě se neudrží na nohou. První pomoc byla úspěšná, dravec žije. Zdaleka však není vyhráno. To je začátek, teprve teď může začít odborná péče, pod dohledem veterináře.

Vysílený orel mořský

O dalším osudu tohoto dravce vás budeme informovat.

 • Darujte na sbírku: 33553322/0800

  Stav konta: 1 065 221 Kč (13.3.2019)
  Děkujeme!!!

  oznámení o daru
  darovací certifikáty

 • Aktualita

  Záchranné stanice získaly během února dary ze sbírky.

  Během února 2019 proběhlo přerozdělení sbírky, které stanicím velmi pomůže s péčí o zraněná zvířata, která potřebují naší pomoc. Za necelých šest měsíců se podařilo vybrat neuvěřitelných 929 784 Kč. Dary mohou být od dárců směřovány konkrétním stanicím pomocí variabilního symbolu (jejich seznam najdete zde), zbytek je rozdělen podle spravedlivého klíče. K darům posílaným na účet […]

 • Pomoc volně žijícím zvířatům už nemůže být snazší. Stáhněte si aplikaci Zvíře v nouzi.
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi
  Mobilní aplikace pro Zvíře v nouzi